Vermikulitas smulkus (2 mm) 100 litrai

 • Kraunamos nuotraukos
  Kodas: 03-676
  2200
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Likutis: 11 vnt.
  Į krepšelį 
 • Vermikulitas yra ekologiškai švarus mineralas, kuris susiformuoja žemės plutoje. Apdirbus atitinkamoje temperatūroje jis virsta į žvynuotą, birią medžiagą.

  Gamta taip suformavo vermikulitą, kad apdorojant jį aukštoje temperatūroje jis atiduoda susikaupusį vandenį ir jo tūris padidėja 15-20 kartų bei tampa tarsi išsipūtusios, mineralinės armonikėlės.

  Toks Vermikulitas puikiai taikomas žemės ūkyje ir natūralioje sodininkystėje. Vermikulitas taip pat puikiai tinka tiek kietam, sutankintam dirvožemiui, tiek ir biriam, smėlingam. Pirmuoju atveju vermikulitas veikia purenančiai ir retinančiai. Padeda daug geriau aeruoti augalų šaknų sistemas, skatindamas jų spartesnį augimą, o tai puikiai paveikia žalios masės kokybę ir dydį.


  Smėlingame dirvožemyje vermikulitas išlaikydamas savo tarpsluoksniuose vandenį su mineralinėmis medžiagomis prisideda prie tinkamos augalo mitybos. Jis stiprina šaknų sistemą, padeda augalui likti tinkamoje padėtyje.

  Dėl savo termoizoliacinių savybių vermikulitas idealiai tinka išlaikyti žemės ūkio derlių ir gėlių svogūnėlius. Jo šiluminis laidumas yra tik 0,039-0,047 W/mK. Be to, vermikulito higroskopiškumas taip pat labai žemas (esant 100% oro drėgnumui jo drėgmė yra tik maždaug 10-11%).

  Produktas sugeria dujų apykaitos darinius, galinčius neigiamai paveikti žemės ūkio derlių jo laikymo metu.

  Galite naudoti vermikulitą kaip izoliuojančią medžiagą, tuomet jis gali pratęsti laikymo laiką net iki 30% ir žymiai sumažinti pūvančių atliekų skaičių jūsų atsargose. Vermikulitas yra šviežumo bei nepakeistų jūsų derliaus fizinių ir maistinių savybių garantas.

  Vermikulitas žymiai padeda pagerinti vandens ir oro pritekėjimą prie dekoratyvinių augalų šaknų sistemos, augančių tiek vidaus patalpose, tiek ir balkonuose.

  Unikalios Vermikulito savybės užtikrina, kad jo tarpsluoksniuose laikomo vandens kartu su mineralinėmis medžiagomis patenka tik tiek, kiek reikia augalui ir ne daugiau.

  Jei pripilsime Vermikulito į vazonėlio dugną, jis veiks kaip drenažinė medžiaga. Kadangi vermikulitas išlaiko vandenį ilgesnį laiką palaipsniui perduodamas jį augalui, augalo nereikia dažnai laistyti.
  Sėklų sėja

  Auginant augalus po dangomis sėklos turėtų būti sumaišytos su drėgnu, smulkių dalelių AGROVERMIKULITU, tuomet supakuotos į plastikinį maišelį ir padėtos į šiltą vietą, kad sudygtų. Po sėklų sudygimo, visą turinį reikia sumaišyti su dirvožemiu arba nurūgštintomis durpėmis santykiu 1:3 (1 AGROVERMIKULITO dalis : 3 dalys dirvožemio/durpių) ir supilkite į konteinerį ar dėžutę, užpildami maždaug 5 cm sluoksnį. Augindami lauke per visą lysvės ilgį pridėkite po 1 šaukštą AGROVERMIKULITO ant 10 cm lysvės, o tada pasėkite sėklas ir užpilkite truputį grunto.
  Pikavimas

  Augindami augalus po dangomis, AGROVERMIKULITĄ sumaišykite su dirvožemiu arba nurūgštintomis durpėmis santykiu 1:3 (1 AGROVERMIKULITO dalis : 3 dalys dirvožemio/durpių) ir supilkite į konteinerį ar dėžutę bei pasodinkite augalų sodinukus. Augindami lauke prieš sodinimą į kiekvieną duobutę pridėkite 2-3 šaukštus AGROVERMIKULITO.
  Grunto paruošimas

  Augalų šaknų sistemoms/įsišaknijimui – sumaišyti AGROVERMIKULITĄ su nurūgštintomis durpėmis santykiu 1:1 arba leisti įsišaknyti pačiame AGROVERMIKULITE.
  Vazoninių ir balkoninių augalų auginimui – sumaišyti AGROVERMIKULITĄ su nurūgštintomis durpėmis santykiu 1:3.
  Hidroponiniam augalų auginimui – auginti augalus pačiame AGROVERMIKULITE.

  Metinės gėlės ir daržovės

  Pavasarį į iš anksto paruoštą gruntą supilkite 3.0-4.0 litrus AGROVERMIKULITO, tolygiai atskieskite 1-am m2 ir sumaišykite su gruntu iki 1-2 cm gylio, po to sulygindami grėbliu. Į paruoštą dirvožemį pasodinkite metinių augalų sodinukus.
  Dekoratyviniai medžiai ir krūmai bei vaismedžiai ir vaiskrūmiai

  Gėlių lysvėse arba skveruose AGROVERMIKULITAS yra naudojamas tiesiai po augalu, santykiu 3.0 litrai 1-am augalui ir jei pavyksta, sumaišykite jį su viršutiniu dirvožemio sluoksniu bei paliekite. Sodinant medžius ir krūmus – pripilkite tiesiai po augalu. Dirvožemio tręšimui aplink augančius augalus – sumaišykite su viršutiniu dirvožemio sluoksniu.
  Vejos


  Prieš sėdami žolę, tolygiai atskieskite 4.0-5.0 litrus AGROVERMIKULITO ant 1 m2 ir sumaišykite su gruntu sulygindami grėbliu. Jei jau turite veją, turėtumėte aeruoti iki 3-7 cm gylio su peiliais ar skarifikatoriumi. 2-3 litrus AGROVERMIKULITO tolygiai atskieskite ant 1 m2. Prieš klojant žolę iš ritinio, paruoškite gruntą tolygiai atskiesdami 2-3 litrus AGROVERMIKULITO ant 1 m2 paviršiaus ir išmaišykite sulygindami grėbliu.

 • Prenumeruokite ir gaukite nuolaidų

  Informacija

  Miskui.lt parduotuvės darbo laikas:

  Pirmadienis-penktadienis

  8:00-18:00

  Pietų pertrauka 12:00-13:00

  Šeštadienis-Sekmadienis

  NEDIRBAME